fbpx

Nasıl Sipariş Veririm?

0286
777
00 77

Hikâyemiz

Tatlan Gıda, Troya Efsanelerinin beşiği İda (Kazdağı) eteklerinde, Mehmet Akif Ersoy’un evinin yakınında Çanakkale ilinin Bayramiç ilçesinde 1875’ten günümüze hizmet veren bir aile şirketidir. 

Tatlan Gıda’nın kökleri, 5 kuşak öncesine 1875 yılına kadar geçmişe uzanır. Beş kuşak öncesine kadar uzanan geleneksel helva imalatı kuşaktan kuşağa günümüze kadar aktarılmıştır. Ailemiz, 1970’li yıllarda kurumsallaşmaya doğru ilk adımlarını atarak Tatlan markasını benimsemiştir. 1980’lerde Çanakkale’nin ilçe ve köylerine yönelik üretim ve dağıtım ağı tesis edilmiş ve Tatlan, Çanakkale’de helva denince güvenilen ve ilk akla gelen marka olmuştur. 

1990’larda, Tatlan Gıda, ulusal ve uluslararası pazarlara açılmış, teknoloji kullanımı, üretim kapasitesi, satış hacmi, ürün kalitesi ve çeşitliliğini sürekli arttırmaya başlamış ve kendini yenileyerek kendi başarı hikâyesini yazmıştır. 

Tatlan Gıda, 1996 yalında 5 çalışan ile günlük 350 kilogram olan helva üretimini, bugün 35 çalışanı ile günlük 5.000 kilograma ulaştırmıştır. 

5. Kuşak Tatlan nesli olarak hedefimiz, geleneksel tat ve kaliteden ödün vermeksizin, Tatlan Sözüne sadık kalarak, helva ve tahini gelecek nesillere sevdirmek ve benimsetmektir. 

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” atasözünden hareketle, tahinin saymakla bitmeyen faydaları, çocuk ve gençlerin akıl ve beyin gelişimine etkileri, obezite ile mücadeledeki önemi ve günümüzde çok ihtiyaç duyulan bağışıklığı güçlendirici etkilerinin farkındalığı ile ülkemizin gelişmesi ve büyümesine, sağlığının korunmasına katkı sağlama gayretindeyiz. 

Tatlan Gıda ailesi olarak ülkemiz ve insanlık ailesine sağlıklı, doğal ve lezzetli ürünler sunmak ise değişmez ilkemiz ve en büyük değerimizdir.  

Pin It on Pinterest

Share This